Республика болалар ижтимоий мослашуви маркази назарияни амалиёт билан уйғунлаштирган маскан сифатида кўплаб ўқув юртларининг эътиборини ўзига жалб қилмоқда. Куни-кеча  Ўзбекистон Касаба Уюшмалари Федерацияси Меҳнат ва ижтимоий муносабатлар Академиясининг “Ижтимоий иш” йўналиши 2-босқич  талабалари марказга ташриф буюришди. Марказда талабалар учун сайёр дарс  ўтказилди ва бу маскандаги  илмий-амалий  бўлимлар фаолияти юзасидан батафсил маълумот берилди. Ижтимоий ҳимоя тизимининг бўлғуси ходимлари сифатида талабалар ўзлари учун фойдали маълумотларга эга бўлдилар.
Выездное занятие в центре
Республиканский центр социальной адаптации детей привлекает внимание многих учебных заведений как учреждение, где теория гармонично сочетается с практикой.
На днях РЦСАД посетили студенты 2-го курса направления «Социальная работа» Академии труда и социальных отношений Федерации профсоюзов Узбекистана. Для студентов проведено выездное занятие, на котором представлена подробная информация о деятельности научно-практических отделов центра.
Студенты, как будущие работники системы социальной защиты, получили полезную для себя информацию.
Practical Learning Experience at the Center
The Republican Center for Social Adaptation of Children continues to attract the interest of educational institutions as a place where theory and practice come together effectively.
Recently, 2nd-year students from the Social Work program at the Academy of Labor and Social Relations of the Federation of Trade Unions of Uzbekistan visited the center for a field lesson.
During the session, students received detailed insights into the work of the center’s scientific and practical departments. As future professionals in the social protection system, they gained valuable knowledge that will help them in their careers.